بازدید از مراحل پیش تولید سریال سلمان فارسی

با حضور علی عسکری

بازدید از مراحل پیش تولید سریال سلمان فارسی

رئیس سازمان صداوسیما از مراحل پیش تولید و کارگاه‌های سریال سلمان فارسی بازدید کرد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، دکتر علی عسکری گفت:: سال‌ها قبل، آقای میرباقری در پشت صحنه سریال مختارنامه، بخش‌هایی از فیلمنامه سریال سلمان را برای من بازگو کرد و افسوس خوردم که چرا با این همه پژوهش، سریال ساخته نمی‌شود.
وی ابراز خرسندی کرد بعد از وقفه پیش آمده به علت مشکلات مدیریتی، ساخت این سریال با لطف خدا و همت دوستان در این دوره، با قدرت آغاز شده است.
رئیس رسانه ملی، سلمان فارسی را شخصیتی استثنائی در تاریخ خواند و گفت:: عبور او از تمام سطوح فکری و عقیدتی و رسیدنش به ساحل آرامش پیامبر و اسلام، حجتی بر کامل بودن این دین است.
وی ابراز امیدواری کرد بازسازی شخصیت سلمان در عصر امروز نیز نمادی از هدایت بشر به سوی حقیقت و فراهم‌کننده زمینه برای جذب تشنگان حقیقت و در نهایت ظهور حضرت حجت باشد.
دکتر علی عسکری گفت:: امروزه اگر بخواهیم سیره رسول اکرم و امیرالمومنین را نشان بدهیم، زیباترین نحوه پرداخت به سیره و اعمال آن بزرگواران، پرداخت شخصیت سلمان است، چون سلمان به قدری به آن دو عزیز، نزدیک بود که آئینه آنان در سبک زندگی اسلامی‌به شمار می‌رود.
رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به گنجاندن واقعه غدیر در سریال سلمان گفت:: سلمان، اندیشمند فعال ایرانی و جستجوی حقیقت بود و در نهایت به آن رسید، ان شاءالله این سریال هم بتواند به جستجوگران حقیقت کمک کند.
در ادامه، معاون سیمای رسانه ملی هم با تشکر از حمایت‌های رئیس سازمان، این حمایت‌ها را پشتوانه اساسی ساخت سریال سلمان دانست.
آقای مرتضی میرباقری با بیان اینکه در یک دهه اخیر به علت مشکلات متعدد برای ساخت سریال‌های الف ویژه، دچار مشکل بودیم گفت:: این دست سریال ها، قله سریال سازی اند که حرکت آن‌ها نشانه سلامت صنعت سریال سازی ماست.
وی با اشاره به اینکه ساخت سریال سلمان فارسی با وجود همه مشکلات مالی با حمایت جدی دکتر علی عسکری به راه افتاد، نوید داد این سریال از نظر پیش تولید از همه سریال‌های الف ویژه‌ای که تاکنون ساخته شده، کامل‌تر است.
میرباقری ابراز امیدواری کرد ساخت سریال با شتاب جلو برود تا تراز خوبی برای سریال سازی الف ویژه باشد.
وی تاکید کرد سریال سلمان فارسی برآیند همه نکات مدنظر ما اعم از دین و تاریخ و … است.
داوود میرباقری، کارگردان و نویسنده سریال سلمان فارسی هم با اشاره به جایگاه رفیع سلمان، این سریال را پروژه‌ای بسیار راهبردی و مهم برای ترویج نگاه و تفکر مذهبی نظام اسلامی معرفی کرد و گفت:: امیدواریم با برنامه ریزی دقیق و دغدغه مند، بتوانیم منطق مستحکم خودمان را به صورت درماتیزه و جذاب برای بخشی از جهان با قدرت منتقل کنیم.
وی تاکید کرد: کار خیلی سنگین است، اما ان شاءالله با استمرار حمایت‌ها امیدواریم به نتیجه مطلوب برسیم.
پیش از ظهر شنبه، دکتر علی عسکری، رئیس سازمان صدا و سیما به همراه جمعی از مدیران سازمان ازجمله مرتضی میرباقری معاون سیما، حسین کرمی رئیس مرکز سیما فیلم، مجید زین العابدین مدیر شبکه یک سیما و … با حضور در شهرک سینمایی تلویزیونی ایران (غزالی) از نزدیک در جریان روند پیش تولید سریال سلمان فارسی قرار گرفت.
در این دیدار که سه ساعت به طول انجامید از نُه کارگاه که حدود ۲۰۰ نفر در آن مشغول کارند، بازدید شد ضمن اینکه رئیس سازمان دستورات لازم برای در اختیار قراردادن فضای مناسب و کافی به بخش‌های تولیدی سریال سلمان فارسی را صادر کرد.
دکتر علی عسکری با غرس یک بوته گل رز، آغاز ساخت دکور کلیسای دمشق در محوطه شهرک غزالی را هم کلید زد.
این کلیسا بعد از تصویربرداری‌های مرتبط با تغییراتی به عنوان لوکیشن مسجد اموی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و می‌توان از آن برای بعد از سریال سلمان فارسی هم استفاده کرد.
دکتر علی عسکری بعد از پایان این بازدید سه ساعته در مصاحبه‌ای اعلام کرد: کار‌های پیش تولید سریال از یکسال پیش شروع شده و برغم کمبود‌های مالی طبق برنامه‌ریزی به پیش می‌رود و ان‌شاءالله تا آخر پاییز امسال شاهد آغاز تصویربرداری در جزیره قشم خواهیم بود.
رئیس رسانه ملی افزود: طبق اعلام گروه تولید تاکنون با بیش از یکصد بازیگر رده‌های یک تا سه این سریال قرارداد بسته شده است و آن‌ها مشغول تمرین‌های خود هستند.
داوود میرباقری کارگردان این سریال هم با ابراز رضایت از روند پیش تولید سلمان فارسی گفت:: تاکنون چنین پروژه سنگینی برای عرصه سریال‌سازی تلویزیونی نداشته‌ایم و به همین علت سعی می‌کنیم تجارب بدست آمده در این مسیر را دقیق و به درستی محافظت و منتقل کنیم.
کارگردان سریال سلمان فارسی همچنین از مشخص شدن بازیگران اصلی سریال خبر داد و افزود: آقای شجاع نوری برای نقش میانسالی و کهنسالی سلمان فارسی انتخاب و قرارداد نهایی با وی تنظیم شده است.

منبع خبر : iribnews.ir